Je jasné, že si chceme svůj dům zabezpečit před zloději. Bohužel, v dnešní době již klasický zámek a klíč často nestačí. Dnes totiž mají k dispozici spoustu možností, jak tuto překážku překonat. Je proto nutné, abychom použili také další, modernější metody. A jednou z nich je i bezpečnostní elektronický systém Brno. O něm jistě mnoho z nás slyšelo, avšak jen málokdo ví, jak skutečně funguje.
V první řadě je nutné si uvědomit, že těchto systémů je hned několik typů. Ty se liší především tím, co jsou schopny detekovat a jak moc jsou účinné při prevenci krádeží. Podle toho pak také volíme, který z nich pro nás bude nejvhodnější.
Tím asi nejzákladnějším je pohybový senzor. Ten nás upozorní pokaždé, když zachytí, že se něco hýbe. Zdálo by se, že bude velmi účinný, avšak problém je v tom, že má i několik nedostatků. Tím hlavním je fakt, že se nehýbou pouze lidé. Snadno se může stát, že před senzorem například přeběhne kočka nebo jiné zvíře, či při bouřce proletí větev. Může tak docházet k mnoha falešným poplachům, což rozhodně není dobré.
Dalším typem jsou ty tepelné. Jejich výhodou je, že dovedou mnohem přesněji identifikovat člověka, díky naší specifické tělesné teplotě. Navíc také nevadí tma. Problém je, že i tento senzor se dá snadno obelstít, zvláště pokud o něm člověk ví.
V neposlední řadě zde pak máme zvukový typ, který nás upozorní v případě, že zachytí zvuk například otvíraného zámku, případně rozbíjeného skla. Ani tento systém samozřejmě není dokonalý – stačí, když zloděj bude pracovat v naprosté tichosti, což ostatně většina z nich stejně dělá.
Ukazuje se tedy, že zdaleka nejlepší je kombinace dvou či více těchto systémů. V takovém případě máme zajištěnu zdaleka nejlepší ochranu, zvláště pokud ji spojíme s mnoha dalšími neelektronickými systémy. Jen tak budeme mít jistotu, že náš majetek bude skutečně dobře chráněn.