Odlitky dobře vypadají
Odlévaný beton v podobě sloupků a plochých panelů zdaleka nepřipomíná vojenská opevnění z druhé světové války, odlitky mají různě tvarovaný povrch a jsou zhotovované v několika barevných odstínech, a jestliže zvolíte vhodné barevné i tvarové řešení, půjde o esteticky přijatelný způsob, jak váš pozemek oddělit od okolí. Beton je zároveň možné kombinovat s dřevem, zejména s podélnými latěmi, překládanými přes sebe, čímž vznikne zajímavý terénní prvek. K betonovému plotu v Plzni se také skvěle hodí truhlíky s květinami, pnoucí rostliny a okrasné zahradní keře či stromy.
Bariéra před zvědavci
Mezi námi žijí lidé zvědaví a zvídaví. Zatímco zvídavost je přirozená vlastnost, kterou spontánně projevují zejména děti, a vyznačuje se tím, že se zajímají o dění kolem sebe v dobrém slova smyslu, zvědavci nahlížejí do soukromí s negativními úmysly. Buď lidem závidí, anebo je chtějí nějakým způsobem poškodit – osobně mentálně či fyzicky anebo třeba mediálně.
Betonový plot dokáže zvědavcům zamezit v jejich nekalém počínání už jen tím, že přes oplocení nic neuvidíte, a každý pokus o přelézání je již kvalifikován za průnik na soukromý pozemek, a tehdy lze přivolat policii. K úmyslnému přelézání však u plotů, vysokých přes dva metry, dochází jen zřídka, pokud vůbec.
Povětrnostní vlivy a hluk z okolí
Betonový plot sice není žádný hermetický uzávěr, který by zabránil průniku větru, deště, sněhu či prachu na pozemek, ale přece jen to je jistá bariéra, která výskyt těchto vlivů snižuje na minimum. Za plotem pak můžete mít postavenou pergolu či altán, můžete tu mít venkovní terasu s otevřeným posezením, zahradní bazén či vířivku a záhon s květinami, které by silné západní větry mohly polámat. Před oplocení z betonu lze také umístit živý plot a tím ještě více zatraktivnit prostředí na vaší zahradě.